Haber

ABD Askeri Uçağı Akdeniz’e Düştü: 5 Personel Hayatını Kaybetti

ABD Avrupa Komutanlığı (EUCOM), 10 Kasım’da askeri eğitim kapsamında rutin havada yakıt ikmali sırasında Akdeniz’e düşen ABD askeri uçağındaki 5 işçinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

EUCOM yaptığı açıklamada, “Askeri eğitim kapsamında rutin havada yakıt ikmali görevi sırasında bir ABD askeri uçağı Akdeniz’e düştü. Uçaktaki 5 askeri personelin tamamı hayatını kaybetti.” İfadesi yer aldı.

Açıklamada, olaydan hemen sonra yakındaki ABD askeri uçak ve gemilerinin de katılımıyla arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldığı, soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

EUCOM dün yaptığı açıklamada, askeri uçağın düştüğünü belirterek, “Bu eğitim olayının nedeni araştırılıyor. Ancak uçak sortilerinin tamamen eğitimle ilgili olduğunu ve herhangi bir düşmanca eylem belirtisinin bulunmadığını kesinlikle söyleyebiliriz. ” İfadesi kullanıldı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının başlamasının ardından ABD ordusu, aralarında iki uçak gemisinin de bulunduğu yoğun konuşlandırmayı Akdeniz’e yaptı ve bölgede tatbikatlara başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu