Haber

ABD’de Köpeği Siyah Kamyon Sürücüsünün Üzerine Serbest Bırakan Polis Memuru Görevden Alındı

ABD’nin Ohio eyaletinde polisle yaşanan kovalamaca sonunda teslim olan siyahi tır sürücüsünün üzerine polis köpeğini bırakan görevli görevden alındı.

Circleville Polis Departmanından yapılan açıklamada, polis köpeği Ryan Speakman’ın sorumlu olduğu polis memurunun soruşturma sonucunda görevden alındığı belirtildi.

Açıklamada, “İncelememiz, Speakman’ın polis memurlarımız için sahip olduğumuz standartları ve beklentileri karşılamadığını gösteriyor. Bu nedenle Speakman, derhal geçerli olmak üzere departmandan uzaklaştırıldı.” kelime kullanıldı.

Köpeğin saldırısına uğrayan siyahi kamyon şoförü Jadarrius Rose, ABC’ye verdiği röportajda ilk trafik kontrolünde polisin kendisine silah doğrultması nedeniyle kaçtığını söyledi.

Sonunda teslim olmaya karar verdiğini ve elleri havada arabadan indiğini belirten Rose, “10-12 polis bana silah doğrulttu, sadece yanlış bir hareket yapıp ölmek istemedim. Üzerime salınan köpeğe beni vurmalarına sebep olmamak için direnmedim.” sözünü kullandı.

Daha sonra üzerine bırakılan polis köpeğinin görüntülerini izlediğinde ağladığını anlatan Rose, “Yaşadığıma şükrediyorum” dedi. söz konusu.

Etkinlik

23 yaşındaki tır sürücüsü Jadarrius Rose, 4 Temmuz’da Ohio’da seyir halindeyken aracın çamurluklarından birinin olmaması nedeniyle polis tarafından durdurulmaya çalışılıyordu.

Yayınlanan polis görüntülerinde Rose’un aracı kenara çektiği, polisin uzaktan silahını doğrultarak aracından inmesini istediği ancak kamyonun hareket ettiği ve sürücünün kaçmayı tercih ettiği kaydedildi.

Bir süre devam eden kovalamacanın ardından polisin aracın tekerleklerini patlatması üzerine Rose’un ellerini havaya kaldırarak araçtan indiği, polisin “Yapın” ihtarına rağmen üzerine polis köpeği bırakıldığı görüldü. Elleri havada köpeği salmayın” dedi.

Rose, kamuoyunda büyük tepki toplayan olayla ilgili olarak polisi mahkemeye taşımıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu