Haber

AFAD’ın “yeni depremler olacak” iddialarını yalanlayan: Asılsız bilgilere itibar edilmemeli

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından sosyal medyada farklı iddialar dolaşıyordu. Hatta bazıları “Yeni büyük depremler olacak” dedi. AFAD, konunun önemine ilişkin bir açıklama yaptı.

“YANLIŞ BİLGİLERE SAYGI GÖSTERİLMEMELİ”

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Gün ve saat vererek deprem tahmini yapmak günümüzün teknolojik imkanları ile mümkün değildir. Vatandaşlarımızdan özellikle Whatsapp grupları başta olmak üzere sosyal medyada dolaşan asılsız bilgilere itibar etmemeleri ve resmi takipte bulunmaları rica olunur.” Doğru bilgi kaynakları.” söz konusu.

“31 VALİ VE 70’İN ÜZERİNDE VALİ YETKİLİ ATANDI”

AFAD ayrıca, “Afet bölgelerine 31 vali ve 70’in üzerinde kaymakam atanmıştır. Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı toplam 88 hava unsuru ile personel taşımacılığına yöneliktir. İstanbul, Ankara ve İzmir’den bölgeye malzeme sevkıyatı yapıldı.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 9, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 1 olmak üzere bölgeye personel, malzeme sevkiyatı ve tahliye için toplam 10 gemi görevlendirildi.Ayrıca TCG İskenderun Tahliye için görevlendirilen gemi İskenderun İsdemir Limanı’na sevk edilerek yaralı vatandaşların gemiye tedavisi yapılıyor. sözlerini kullandı.

haber-sile.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu