Haber

AK Parti Kurt’tan yerinde dönüşüm açıklaması

AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, deprem bölgelerinde başlatılan yerinde dönüşüm projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Adıyaman’da projenin başlamasıyla birlikte 5 bin 900 başvuru yapıldığını vurgulayan Milletvekili Resul Kurt, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla deprem bölgesinde bulunan 11 ilimizi diriltmek için 17 Temmuz’da başlatılan yerinde dönüşüm projesine Adıyaman’da yoğun bir talep var.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin Adıyaman ziyaretinde müjdesini verdiği yerinde dönüşüm projesi için Adıyaman genelinde bugüne kadar 5 bin 900 başvuru yapıldı.

Bu süreç depremzedelerimizin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Toplamda 20.000 civarında başvuru bekliyorum. Önümüzdeki günlerde kurallara uyanlar için başvuranlar için yerinde dönüşümle ilgili ruhsat işlemleri yapılacak ve inşaata hızla başlanacak.

Yerinde dönüşüm projesinde fay hatları ve fay kırıkları üzerinde herhangi bir yapılaşma olmayacaktır. Sıvılaşma olan alanlarda yapılaşmaya izin verilmeyecektir. Dere yatakları asla imar için açılmayacak.

Mimarlık ve mühendislik hizmetlerinde sıfır tolerans uygulanacaktır. Şehrimizin en hızlı ve en sağlıklı şekilde yeniden ayağa kalkması için hep birlikte çalışmalıyız. Vatandaşlarımıza yoğun uygulamaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

haberbaliseyh.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu