Ekonomi

“Atalarımız özgürlükçü iradeyi pekiştiren bir destan yazmıştır”

M. Mustafa Gültak / Akdeniz Belediye Başkanı

Dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zafer olan Kurtuluş Savaşımızı taçlandıran Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken, her türlü yoksunluk ve yoksulluğa rağmen, milletimize hizmet için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu asil ve değerli mirası gelecek nesillere çok daha güçlü kazanımlarla ulaştırın.

Birlik ruhunun önemi

Cumhuriyetimizin 100. yılı Türkiye tarihinin en değerli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde birleşen fedakar milletimiz, tarihte ender bir gayretle verdiği Kurtuluş Savaşı’nda bir kahramanlık destanı yazmıştır. Türk Milletinin tarihi yolculuğundaki varoluş ve kurtuluş mücadelesi, Cumhuriyetimizin ilanıyla ve nihayetinde ‘Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir’ ile taçlandırılmıştır. Cumhuriyetimiz; 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan ve kurtuluş mücadelemize zafer getiren birlik ve beraberlik ruhunun en büyük eseridir. Aradan geçen 100 yılda, ecdadımızın mirası ve en değerli mirası olan Cumhuriyetimizi yaşatma ve yüceltme kararlılığımız, ilk günkü gurur ve heyecanla devam edecektir.

Atalarımızın Kurtuluş Savaşımızdaki çabalarına ilham veren özgürlük ve bağımsızlık ruhu; Milletimizin iradesini ve istikbalini köleleştirmek, ülkemizi parçalamak isteyen güçlere ve işbirlikçilerine karşı bugün hala en değerli gücümüzdür. Cumhuriyetimizi daha yükseklere çıkarma çabamız kararlılıkla devam edecek; Atatürk’ün dediği gibi; Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak!

Bu vatanın fertleri olarak, bu cennet vatanı bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize, ecdadımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı her zaman korumak, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, yaşatmak, şükran borcumuzdur. Türkiye’nin dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olması için el birliğiyle çalışıyoruz.

29 Ekim 1923 tarihinde kurulan ve milletimizin istiklal ve özgürlük mücadelesinin sembolü olarak ortaya çıkan Cumhuriyetimizi devredeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarındaki gelişmeleri için hizmetler üretmek. ; Ülkemizin ve kentimizin en dinamik gücü olan kadınları sosyal ve ekonomik hayata kazandıracak projeler geliştirmeye devam edeceğiz.

haber-dernekpazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu