Haber

Başkan Usta’dan Ramazan Bayramı Mesajı

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama bildirisi yayınladı.

Başkan Usta yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Rahmet, merhamet ve şefaatin müjdelendiği, manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama huzur içinde ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, insanı insan yapan pahalı şeylerin ağır ağır yaşandığı, kırgınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının arttığı, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı en keyifli zamanlardır.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, dostluk ve barış ortamı yaratan bu bayramı, küskünlük ve küskünlüklerimizi unutarak, taşıdığı anlam ve öneme uygun bir şekilde kutlamalı, eski günlerimizi hatırlamalıyız. özellikle bu kritik günlerde birbirimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımız var.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Depremzedelerimize desteğimiz Ramazan ayı boyunca devlet ve milletle el ele devam etti. Yine devletimizin kurumları bölgedeki çocuklarımızın tatili en uygun şekilde yaşamaları için ellerinden geleni yaptı. Devletimiz bir yıl içinde bölgedeki tüm yaraları saracaktır.

Bu duygu ve kanla; Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını tebrik eder, bayramın şehrimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, huzur, memnuniyet ve rahmet getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu