Ekonomi

Bazı boru bağlantı parçaları ithalatı için son inceleme soruşturması başlatıldı

Brezilya, Bulgaristan, Çin, Endonezya, Hindistan ve Tayland menşeli bazı boru bağlantı modülleri ithalatı için yürürlükte olan nihai anti-damping önlemi hakkında son inceleme soruşturması açıldı.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Dair Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, yerli üretici Trakya Döküm Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından yapılan başvurunun incelenmesi sonucunda, söz konusu ülkeler menşeli esere uygulanan anti-damping önleminin kaldırılması halinde, kesin bir inceleme soruşturması, damping ve hasarın devam etmesinin veya yeniden meydana gelmesinin mümkün olmasıdır. , belge ve delillerin mevcut olduğu tespit edildi.

Bu kapsamda, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Endonezya, Hindistan ve Tayland menşeli “diğer” kategorisindeki “boru bağlantı parçaları” ithalatı için yürürlükte olan kesin anti-damping tedbiri hakkında nihai inceleme soruşturması açılmasına karar verildi. .

Öte yandan Bakanlık, Çin menşeli “poliüretan emdirilmiş, kaplanmış, kaplanmış veya lamine edilmiş – suni deri/diğer” kumaşların ithalatı için başlatılan nihai gözden geçirme soruşturmasını da tamamladı.

Bu kapsamda, “poliüretan emdirilmiş-emdirilmiş deri ve tekstil ürünleri, poliüretan emdirilmiş-diğerleri”, “kumaşlar, poliüretan kaplı, kaplamalı veya lamine-suni deri ve kumaşlar, , poliüretan ile kaplanmış veya lamine edilmiş”. “Diğerleri-Diğerleri” işlerinde kilogram başına 2 dolar olarak uygulanmaya devam edilecek.

keciborluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu