Haber

CHP Grup Başkanvekili Köksal, Şentop ve ailesine birden fazla araç tahsis edildiği iddiasını Meclis’e taşıdı.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Burcu Köksal, eski Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve ailesinin kullanımına birden fazla araç tahsis edildiği iddiasını Meclis gündemine taşıdı. Köksal, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a, “Görev süresi bitmesine rağmen Ankara ve İstanbul’da bile Şentop ve ailesinin kullanımına birden fazla araç tahsis edildiği doğru mu?” diye sordu. ?”

Burcu Köksal, Mustafa Şentop ve ailesinin kullanımına birden fazla araç tahsis edildiği iddiasıyla Numan Kurtulmuş’un talebiyle TBMM’ye soru önergesi sundu.

Köksal, Kurtulmuş’a, “Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanlarına bir araç tahsis edildi.

Köksal, Şentop ve ailesinin kullanımına tahsis edilen araçların marka ve modellerini sorarak Kurtulmuş’a şu soruları sordu:

“Bu araçlar için kaç personel görevlendirildi ve TBMM Başkanı’nın görev süresi dolduktan sonra bu araçlar için ne gibi harcamalar yapıldı, bu harcamaların tutarı nedir? Birden fazla araç tahsis edilir. görev süresi sona eren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanına ve bunlara ilişkin yapılan harcamalar ile ek personel atamaları kanuna uygun olarak yapılır mı?

MUSTAFA ŞENTOP’UN ŞOFÖR ÜNVANINI GÖREVDEN ÇIKMADAN ÖNCE ŞOFÖRÜNE VERDİĞİ DOĞRU MU”

Görev süresi dolan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanına imtiyaz verilmesine ilişkin süreçler hakkında soruşturma açmayı düşünüyor musunuz? Mustafa Şentop’un şoförüne şef ünvanını görevden ayrılmadan önce verdiği doğru mu? TBMM Yükseltme Yönetmeliği’ne göre amirlik unvanı sınavla kazanılır. Mustafa Şentop’un şoförü şeflik sınavına girdi mi, girdiyse yazılı sınavdan kaç puan aldı? Sınava girmeden reisliği aldıysa bu işlem hangi mevzuatla yapıldı? Mustafa Şentop’un görevde olduğu dönemde yazılı sınava girmeden kaç kişi amir oldu?

melikgazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu