Haber

CHP’den asgari ücret önerisi! Rakam konuşulanlardan çok daha yüksek

2023 yılında uygulanacak minimum fiyatın ne kadar olacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Taban fiyatla ilgili sendikalar ve çeşitli STK’lardan teklif gelmeye devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi de bahisle ilgili görüşünü ortaya koydu.

Partisinin Ordu Vilayet Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, gündeme ait soruları yanıtladı. Torun, 2023 yılı minimum fiyatla ilgili soru üzerine, her minimum fiyat arttığında vatandaşın satın alma gücünün tıpkı paralelde düştüğünü, vatandaşların da bu durumun farkında olduğunu söyledi.

“10 BİN TL’NİN ÜZERİNDE OLMALI”

Ekonomiye yönelik tenkitlerde bulunan Torun, şunları kaydetti: “Siz ekonomiyi düzgün bir rotaya koymadıkça enflasyonu düşürmediğiniz sürece, ekonomiyi gerçek ayarlarına getirmediğiniz sürece asgari ücreti ne kadar artırırsanız artırın bu çabalar boş. Ama biz ‘Yeni asgari ücret 10 bin liranın üzerinde olmalı’ diyoruz. Ama bu da çözüm değil. Asıl önemli olan asgari ücretin artırılması kadar vatandaşın satın alma gücünün yükseltilmesidir. Burada gidişat kötü. Bu gidişatın düzeltilmesi lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu