Haber

CHP’li Özkan: ‘PKK-CHP’ afişi yapacaklar, YSK’ya başvurduk

BÖLÜNMÜŞ- CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, AK Parti Gençlik Kolları ve bazı derneklerin seçime sayılı günler kala harekete geçtiğini açıkladı. Özkan, yarın sabah itibarıyla CHP ve Kılıçdaroğlu’nun seçim afişlerinde ‘CHP-PKK’ ortasında iş birliğine ilişkin afiş ve yazıların yer alacağı, sosyal medyada da hayali görüntülerin dolaşacağı bilgisini aldıklarını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in Yüksek Seçim Kurulu’na başvurduğunu ve buna engel olunması gerektiğini söyleyen CHP’li Özkan, “Afişleri basılıyor. AK Parti militanları ‘PKK-CHP’ yazılı afişler asacak. Bu terör propagandasıdır. Terör örgütü kirli ve alçak bir kampanyanın ürünüdür” dedi.

‘PKK’NIN KANATLARI ALTINA GİRDİLER’

YSK’dan beklentilerinin buna engel olmak olduğunu dile getiren CHP’li Özkan, “PKK ile CHP’yi yan yana getiren afişler bir an önce toplanıp engellenmelidir” dedi.

Özkan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devletle hesaplaşacağımız tek yer mahkemeler, vatandaşlarımızın vicdanlarıdır. CHP’nin hiçbir terör örgütüyle bağı yoktur, gizli görüşmemiz, görüşmemiz yoktur. CHP ile PKK’yı yan yana getirmek vicdansızlıktır. CHP’nin kirli prosedürleriyle kazanmasını engellemek beyhude bir çabadır. Kamu refahı özgürlüğü tercih etti. Kaybeden AK Parti’dir. Halk kararını verdi. PKK terör örgütü onları da kurtaramayacak. Yine onlara sığındılar. PKK’nın kanatları altına girdiler.”

karayazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu