Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “Atatürk Havalimanı” sözüne tepkili

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST’in Atatürk Havalimanı’nda başladığı akşam “Atatürk Havalimanı” başlıklı bir video paylaştı.

ABD’Lİ BİR ŞİRKET İLE GÖRÜŞECEĞİ AÇIKLANDI

Videoda Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline geleceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, Sierra Nevada (SNC) şirketinin Amerika’daki sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile de görüştüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu, “Amerikalılar çocuklarımızdan ve beynimizden bu şekilde faydalanıyor” diyerek, projenin iki isimle birlikte yürütüleceğini belirterek, “Kendi mekiklerimizi geliştireceğiz” dedi.

“BU İSİM YANLIŞTIR”

Bugün TEKNOFEST’e katılarak burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösteren Erdoğan, “9’uncu koalisyon adayı yine çok alakasız şeyler söyledi. Kendisine verilen talimatları tek tek söylemeye başladı. TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan havalimanımızı Türkiye’ye devretmeyi taahhüt etti. Amerikan şirketi. Yerli, milli şirketler. Varken buna manda denir.” söz konusu.

“Görünüşe göre ABD’DE YİNE KEMAL Bey’i kandırmışlar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu