Haber

Depremden etkilenen Diyarbakır’da mahalle pazarlarında önlem

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesindeki mahalle pazarları için güvenlik önlemi alındı.

Bağlar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların temel ihtiyaçlarını sadık koşullarda giderdiği mahalle pazarlarının kurulması için Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş önlem aldı.

Yıkılan ve ağır hasarlı binaların olduğu bölgelerde güvenlik çemberi oluşturuldu, tehlikeli noktalara bank kurulmaması için uyarılar yapıldı.

Salı pazarının kurulduğu Yusuf İslam Caddesi ile Çarşamba pazarının bulunduğu Öğretmenler Caddesi güvenlik şeritleriyle kapatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ekiplerin ilçede hayatın normale dönmesi için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Marketlerin kurulacağı noktalarda kapsamlı tedbirler alındığını kaydeden Beyoğlu, “Vatandaşların güvenli ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapmaları için her türlü tedbir alındı. Vatandaşlarımızın güvenliği için market kurulmasına izin vermiyoruz. ağır hasarlı binaların olduğu bölgelerde ama mahalle pazarlarının kurulduğu yerlerde de denetimler yapıyoruz.” söz konusu.

haber-geyve.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu