Haber

Ev sahibiyle mahkemelik olan Tamer Karadağlı’dan kötü haber: Tahliye Kararı Çıktı!

Ekranların başarılı oyuncularından Tamer Karadağlı da son dönemde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Geçtiğimiz aylarda ev sahibi kirasına zam yapmak isterken oyuncu yeni kiraya itiraz etmişti. Konut sahibiyle yargılanmakta olan Tamer Karadağlı’dan kötü haber geldi. Mahkeme oyuncunun konutu boşaltmasına karar verdi.

‘Çocuklar Duymaz’ dizisinde yıldızı parlayan oyuncu Tamer Karadağlı hem özel hayatı hem de yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettiriyor.

Kariyeri boyunca birçok yapımda yer alan oyuncu, yakında vizyona girecek olan Serçenin Gözyaşı filmi ile seyirci karşısına çıkacak.

Hatırlarsınız ünlü oyuncunun evinin sahibi Göktürk’te 10 bin 500 TL olan evin kirasını 55 bin TL’ye çıkarmak istemişti. Ünlü oyuncu ise bu kira bedeline itiraz ederek ev sahibine dava açtı.

Geçtiğimiz haftalarda oyuncunun kirasını ödemediği yönünde haberler çıkmıştı. Ünlü isim sosyal medyada yaptığı paylaşımla konuya açıklık getirdi.

Karadağlı yaptığı paylaşımda basında yer alan “Tamer Karadağlı kirasını ödemedi” şeklinde haksız yayınlar nedeniyle açıklama yapmak zorunda kaldı. Sadık biri olarak oturduğum dairenin kirasını oturduğum ilk günden itibaren her ay ödedim. Bu dairenin kira bedeli her yıl yasal oranda artırılmıştır. Hatta bu yıl yasal zam oranı yüzde 25 ile sınırlı olmasına rağmen kiramı yüzde 70 civarında artırarak ödedim. Ev sahibine herhangi bir kira borcum yok. Hem mağdur kiracılara hem de fırsatçı ev sahiplerine örnek olması açısından bu zammı asla yapmayacağımı ve bu konudaki hukuki çabalarımı sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna duyurmak isterim.’ belirtmişti.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Karadağlı ile ikamet eden arasındaki davanın ilk duruşması 1 Haziran Perşembe günü İstanbul 14. İcra Hukuk Mahkemesi’nde görüldü.

Davaya katılan oyuncunun avukatı Mehmet Murat Aslan, Karadağlı’nın konut sahibiyle her yıl anlaşma yaptığını ve maddelerde belirtilen oranı artırdığını belirtti.

Ayrıca avukatı, oyuncunun daha önce ev sahibiyle herhangi bir sorunu olmadığını söyleyerek davanın düşürülmesini talep etti.

Mahkeme ise ev sahibini haklı görerek oyuncunun evi boşaltmasına karar verdi. Ancak Karadağlı’nın bu karara itiraz hakkı bulunuyor.

haber-boztepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu