Haber

Fas’ın Belçika’yı yenmesinden sonra Brüksel’deki kutlamalarda olaylar çıktı

Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası F Grubu ikinci maçında Fas’ın Belçika’yı 2-0 yenmesinin ardından Belçika’nın başşehri Brüksel’de Faslıların kutlamaları sırasında olaylar çıktı.

Maçın bitmesinden sonra Brüksel’de yaşayan Faslılar araçlarıyla korna çalarak kent içinde tıp attı.

Brüksel’in merkezindeki Midi Tren İstasyonu civarında yüzlerini kapatan kimi şahıslar toplanarak, caddelerde havai fişekler fırlattı.

Bazı yerlerde ise skuter kiralama şirketlerine ilişkin kimi skuterler ile çöp kutuları ateşe verildi. Saatlik araç kiralama şirketine ilişkin bir araç da kalabalık tarafından zıt çevrildi. Kimi otobüs ve tramvay durakları da tahrip edildi.

Brüksel polisi, olayları engellemek için merkezi caddelere çok sayıda takım sevk etti. Polis, Midi Tren İstasyonu yakınlarındaki cadde ve sokaklardan uzak durulması duyurusu yaptı. Polis grupları ayrıyeten kent merkezindeki birtakım turistik yerlere giden yollarla alışveriş caddelerini de kapattı.

Brüksel Belediye Lideri Philippe Close, kentteki şiddet olaylarını kınadığını bildirdi. Polisin olaylara müdahale ettiğini kaydeden Close, olay çıkaran kümelere turistik merkezi bölgelere ve alışveriş caddelerine gelmeme davetinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu