Haber

Fenerbahçe ve Başakşehir Kupayı Kazanmak İstiyor

Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe’nin kaptanı Mert Hakan Yandaş ile Medipol Başakşehir’in oyuncusu Ömer Ali Şahiner, kupayı kazanmak için iddialı olduklarını söyledi.

Final karşılaşması öncesi Gürsel Aksel Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında her iki takımın oyuncuları görüşlerini paylaştı.

Fenerbahçe’nin kaptanı Mert Hakan Yandaş, yarınki maçın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına yakışır bir final olacağına inandığını belirterek, “Zaten burada oynamaya alışmış bir camiayız, inşallah taraftarımızı da mutlu etmek istiyoruz. Mutluyum. Yarınki maça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Umarım keyifle seyrederiz. Kazandığımız yerde final oynuyoruz.” söz konusu.

Mert Hakan Yandaş, ligin kendileri için hüsranla bittiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Saha içinde ve dışında son ana kadar mücadele ettik ama maalesef başaramadık. Tabii bu bizde inanılmaz bir üzüntüye yol açtı. Yarınki kupa finali bizim için sezon başından beri aynı önemi taşıyor. Tabii ki kazanmak için çıkacağız. Fenerbahçe hangi ortamda olursa olsun kazanmak için oynuyor. Biz finallere alışmış bir camiayız. Umarım dediğim gibi kazanırız ve taraftarlarımızın gözünde kendimizi biraz olsun telafi etmek istiyoruz.”

Ekip olarak kendilerini affetmeleri gerektiğinin bilincinde olduklarını belirten Mert Hakan Yandaş, şunları söyledi:

“Herkesin motivasyonu çok iyi diyebilirim, yarın kupayı kazanmak istiyoruz. Camiamızı bizden biraz daha mutlu etmek istiyoruz. Hafta boyunca takım içinde bunu konuştuk. Maalesef lig kötü bitti. Bizim için ve orada kaldı. Sezon sonunda yönetimimiz ve hocalarımız oturup karar verdiler. “Ama camiaya en az bir mutluluk borçluyuz. Bunu yarın da futbolcular olarak başarmak istiyoruz.

Ömer Ali Şahiner: “Biz buralarda oynamaya alışkın bir takımız”

Medipol Başakşehirli futbolcu Ömer Ali Şahiner, Makine ve Kimya Sanayiine (MKE) ait Roket ve Patlayıcı Fabrikasında meydana gelen patlamada şehit olan personele Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

Kendileri için zor bir sezonda Türkiye Kupası’nda finale kaldıklarını kaydeden Ömer Ali Şahiner, “Bu sezon hem fiziken hem de mental olarak gerçekten çok yorduk. İnşallah güzel bir galibiyetle kupaya giden taraf oluruz. yarın final.” söz konusu.

Ömer Ali Şahiner, ligde Avrupa kupalarına gitmek için gerekli başarıyı yakalayamadıklarını belirterek, “Avrupa’ya gitmek ve bu ikinci kupa için son derece kritik ve çok önemli bir olay. Biz futbolcuların kariyerleri kadar kulüp tarihinde de önemli bir yere sahip olacak.Yarın maç var.Bunun farkındayız ve motive oluyoruz.Takım kalitesi olarak oyuncu profiline baktığımda oyuncu profiline bakıyorum. Biz burada oynamaya alışkınız, şu anki takımımız ve teknik direktörümüz bu konuda çok tecrübeli, daha önce kupa kazanmış oyuncular var.” dedi.

Sezon içinde 2 maçta da Fenerbahçe’ye yenildiklerini kaydeden Ömer Ali Şahiner, “Ama oyun olarak Fenerbahçe’nin gerisinde olduğumuzu düşünmüyorum. Son periyoda girerken performansımızı da geliştirdik. Genç arkadaşlarımız. Dinlenmek için de zaman buluyoruz ve son dönemimizde rotasyon ve zaman zaman dinlenme ile güçlüyüz. değerlendirmesini yaptı.

Ömer Ali Şahiner, teknik direktör Emre Belözoğlu’nun kendilerine her zaman kazanma arzusu aşıladığını belirterek, “Umarım yarın onu yarı yolda bırakmayız, ona yakışan, öğrencilerine yakışan bir final yapacağız. Bunu istemek zorundayız. çünkü biliyorsun, az çok aşikar.” Kazanılacak bir maç varsa Emre Belözoğlu her zaman onu en çok isteyen taraf olacaktır. Futbolcular olarak inşallah daha fazlasını isteyen ve daha fazlasını isteyen taraf oluruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu