Haber

“Gideceklerse Bırakın Gitsinler” Dedi: Doktorları ‘Geri Dönmeye’ Davet Eden Kamuoyu İlanı Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışına giden hekimleri Türkiye’ye dönmeye çağıran kamu spotu yayınlandı. Erdoğan yaptığı kamu spotunda, “Kardeşim sizi evinize, ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gerekli tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır.” Erdoğan daha önce doktorlara ‘Gideceklerse bırakın gitsinler, buralar boş kalmayacak’ demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022’de ağır çalışma koşullarını iyileştirmek isteyen doktorlara, “Efendim doktorlar az para aldıkları için gidiyorlar. Giderlerse bırakın gitsinler. Buralar boş kalmaz.”

Seçimlere 13 gün kala Erdoğan’ın doktorları davet ettiği ‘Sizi evinize ve ülkenize dönmeye davet ediyorum’ başlıklı kamu spotu yayınlandı.

erdoğan ‘Sevgili kardeşim, ‘Uluslararası Başkan Araştırmacılar’ programı kapsamında sizi evinize ve ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gerekli tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En içten saygılarımla’söz konusu.

Kamu spotunda şu sözler yer aldı:

‘Bu ülke imkansızlıklar yüzünden birçok cevherini kaybetti. Şimdi buna bir son vermenin ve yarım kalan hayallerimizi gerçekleştirmenin zamanı geldi… 2018 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Eve Dönüş Projeleri’ kapsamında yurt dışında görev yapan 6.000 bilim insanını ülkemize kazandırdık.’

Yayınlanan kamu spotu ?

kovancilar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu