Yaşam

Göbeklitepe fotoğrafları Pera Müzesi’nde sergilenecek

İspanyol fotoğrafçı Isabel Munoz, “Göbeklitepe” standıyla Pera Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak. Pera Müzesi’nin davetlisi olarak Göbeklitepe ve çevresini fotoğraflayan Munoz, bölgedeki ören yerlerine ait çektiği fotoğrafları sergileyecek.

Fotoğraf alanında birçok uluslararası projeye imza atan Mougins Fotoğraf Merkezi Müdürü François Cheval’in küratörlüğünü yaptığı “Isabel Munoz: Yeni Bir Hikaye-Göbeklitepe ve Çevresinden Fotoğraflar” sergisi 15 Haziran – 17 Eylül tarihleri ​​arasında ziyaret edilebilecek. Müze, serginin açıldığı gün Ankara’daki İspanya Büyükelçiliği ve İstanbul Cervantes Enstitüsü tarafından düzenlenen uluslararası arkeoloji seminerine de ev sahipliği yapacak.

İlgili Makaleler

Çalışmaları İspanyol Ulusal Fotoğraf Ödülü ve Hasselblad Vakfı Uluslararası Fotoğraf Ödülü gibi birçok ödüle layık görülen, Venedik Bienali ve New York Uluslararası Fotoğraf Merkezi gibi kurumların stantlarında yer alan Isabel Munoz, sanatla buluştu. Türkiye’deki aşıkları ilk kez 1992 yılında İstanbul’da açtığı standı ile tanışmıştı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu