Haber

HÜDA PAR’lı Demir’den yeni anayasaya destek açıklaması

Özgür Dava Partisi (HÜDA PAR) Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, yeni, adil ve çoğulcu anayasanın toplumsal bir talep olduğunu söyledi.

Demir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, öğretmen atamalarının 2020 yılına kadar iki yıllık KPSS puanına göre yapıldığını, 2021 yılında ise KPSS puanlarının geçerliliğinin bir yıla indirildiğini hatırlattı.

2020 yılında yeterli puanı alan ve atanmaya hak kazanan öğretmen adaylarının 2021 atamalarına dahil edilmediğini anlatan Demir, hükümetin “2020 yılında KPSS’de mağdur olan öğretmen adayları için yeni bir kontenjan belirlemesi gerektiğini” belirtti.

Emeklilik konusunda kamu vicdanını rahatlatacak bir düzenleme yapılmadığını savunan Demir, bu konunun yılsonuna bırakılmadan Meclis açılır açılmaz gündeme getirilmesini ve gerekli düzenlemenin yapılmasını talep etti.

Demir, emekli maaşlarının açlık sınırının altına düşmeyecek şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2023 anayasası” vurgusunun değerli olduğunu belirten Demir, yeni, adil ve çoğulcu anayasanın toplumsal bir talep olduğunu ifade etti.

Demir, “Toplumun her kesimini kucaklayan, sivillerin hazırlayacağı, milleti değerleriyle merkezde tutacak bir anayasa için her türlü desteği vermeye hazırız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu