İş

Işıkhan: İş-Pozitif Projesiyle bir ayda 45 bin kadın iş buldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara’da Kadın İstihdam Sistemi İş Pozitif Tanıtım Programı ve Fuar Açılışı’na katıldı.

Işıkhan, katıldığı “Milli Müdafaadan Milli Kalkınmaya Türkiye Yüzyılının Kadınları Kadın İstihdam Sistemi İş-Pozitif Tanıtım Programı ve İstihdam Fuarı”nda yaptığı konuşmada kadınların istihdama katılımının önemine dikkat çekti.

Bakan Işıkhan, “İş-Pozitif Projesi”nin yürürlükte olduğunu belirterek, “Projemizi başlattığımız 9 Şubat’tan bu yana 45 bin kadını istihdamla buluşturduk.” açıklamasında bulundu.

“KADINLARIN AKLINA, FİKRİNE VE VİZYONUNA İHTİYACIMIZ VAR”

Kalkınmanın kadınlarla birlikte mümkün olabileceğine vurgu yapan Işıkhan, bu konuda şu değedlendirmede bulundu:

“Kadın istihdamı yapan işletmelere çeşitli desteklerimiz var. Kadınların gücü olmadan kalkınma hedeflerimize ulaşamayız. Kadınların aklına, fikrine ve vizyonuna ihtiyacımız var. Kadınların girişimci olmasına yönelik eğitimler veriliyor. 877 bine yakın kadına danışmanlık hizmeti verdik. Sadece bu danışmanlık rakamı ile bize kadınların iş hayatına ne kadar bağlı olduğunu göstermektedir. Biz de bu isteği tüm imkanlarımızla destekliyoruz. ‘İş Pozitif’ projesi ile kadınların kayıtlı çalışan hayatına daha çok katılmasına katkı sağlayacağız. Projenin hayırlar getirmesini diliyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu