Haber

İstanbul Havalimanı’nda 427 kilo metamfetamin ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Güney Amerika’dan Asya ülkelerine gönderilmek üzere İstanbul Havalimanı’na gelen iki hava kargo gönderisinde 427 kilogram metamfetamin türü uyuşturucu ele geçirildi.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından yasa dışı uyuşturucu trafiği ile ilgili faaliyetler çerçevesinde gerçekleştirilen risk analizi çalışmaları sonucunda, Güney Amerika’dan Asya ülkelerine transit olarak İstanbul Havalimanı’na gelen 2 adet hava kargo sevkiyatının riskli olduğu değerlendirildi.

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü NARKOKİM çalışanı tarafından söz konusu sevkiyatlar için narkotik dedektör köpekleri ile gerçekleştirilen denetimlerde, dedektör köpeklerinin her iki kargoya da tepki verdiği görüldü.

Bunun üzerine detaylı denetime tabi tutulmasına karar verilen sevkiyatlar, Ticaret Bakanlığı bünyesindeki teknik ekipmanla denetime tabi tutuldu. Yapılan detaylı inceleme sonucunda iki kargo sevkiyatında hava kompresörleri ve odun kesme makinesi içerisine gizlenmiş toplam 427 kilogram metamfetamin türü uyuşturucu madde ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddeler gruplar tarafından ele geçirilirken, İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. – ANKARA

basmakciajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu