Haber

Kırşehir Belediye Başkanı Üniversite Adaylarını Kırşehir’i Tercih Etmeye Çağırdı

Kırşehir8 Ağustos 2023’te sona erecek olan üniversite tercihleri ​​öncesi Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu öğrencilere verildi. KırşehirKendilerini tercih etmeye çağırdı Başkan Ekicioğlu, “Tarih ve kültür şehri Kırşehir Sosyo-kültürel açıdan öğrenci dostu bir şehir olarak sizleri bekliyor. Biz, KırşehirBelediye olarak üniversite hayatınız boyunca kültür, sanat, sporgibi alanlarda her zaman yanınızda olacağız.

Üniversite Araştırma Laboratuvarı UNIAR, 81 ilde 200 üniversite, 126 devlet ve 74 vakıfta öğrenim gören ve elde edilen sonuçlara göre birçok farklı alanda 47.761 öğrencinin memnuniyetini belirledi. KırşehirBaşkan Ekicioğlu, Türkiye’nin ‘Öğrenci Dostu Şehirler’ sıralamasında 23’üncü sırada yer alarak gençlerin tercih ettiği şehirler arasında yer aldığını vurguladı. KırşehirBeni üniversitede okumaya davet etti.

Ekicioğlu, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili gençler, üniversite adaylarımıza tercihlerini yapmadan önce gitmek istedikleri okulları ve şehirleri araştırmalarını tavsiye ederim. Hepinizin bildiği gibi eğitimde marka bir şehir. Kırşehir İlimiz coğrafi yapısı, ulaşım ve konaklama imkanları açısından büyük avantajlara sahip bir ilimizdir. tarih ve kültür şehri Kırşehir Sosyo-kültürel açıdan öğrenci dostu bir şehir olarak sizleri bekliyor. Biz, Kırşehir Belediye olarak üniversite hayatınız boyunca kültür, sanat ve spor alanlarında her zaman yanınızda olacağız. Bu nedenle sizleri tarih ve kültür kentine bekliyoruz. Kırşehircebimizde alacağız. ekonomi ahlaki ideolojinin zirveye ulaştığı Ahi Evran-ı Veli ile; yüzyıllar önce astronomi alanındaki araştırmalarıyla öne çıkan Cacabey ile; Türkçemize verdiği önemi asırlar önce dile getiren Aşık Paşa ile Bozlak denilince ülkede ve dünyada adından söz ettiren büyük şairlerimiz Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş ile (Kırşehir olarak bilinir. Anadolu’nun ortasında evrensel değerlere sahip, müzik alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan ilk ve tek şehirdir. Şehrin sahibi olan Kırşehir’imize katkılarınızdan dolayı hepinize şimdiden teşekkür eder, şimdiden seçimlerinizin hayırlı olmasını dilerim.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu