Haber

Kongre sonrası ilk açıklama! Tahttan indirilen Kılıçdaroğlu’ndan ‘keyifliyim’ mesajı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel, başkanlık için yarıştı. Özel her iki seçimde de Kılıçdaroğlu’nu geride bırakarak CHP’nin yeni Genel Başkanı oldu.

Kılıçdaroğlu, CHP tarihinde görevdeyken kongre kaybeden ilk lider oldu. Yaşananların ardından eski CHP lideri ilk kez konuştu.

“MORALLİM ÇOK İYİ”

CHP’li gazeteci Barış Yarkadaş’a açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Moralim iyi, çeşitli tartışmaların olması doğal ama bunlar artık geride kaldı.” söz konusu. Kılıçdaroğlu, Özel’e başarılar diledi.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Moralim çok iyi… Herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Gün boyunca misafir arkadaşlarımız ve partililerimiz ile bir araya gelerek süreci değerlendirdik. Türkiye’de demokrasinin işlediği tek kurum CHP’dir. Bütün kurumların CHP demokrasisini örnek alması gerekiyor. Kongrede çeşitli tartışmaların olması doğaldır. Ancak bunlar artık geçmişte kaldı. Başta liderimiz Özgür Özel olmak üzere yeni seçilen tüm meslektaşlarımızın başarılı olmasını diliyorum” dedi.

 

habersemdinli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu