Haber

Kuaför Gökhan’ın ölümünde sanıkların savunması ‘pencereden atladı’

ESKİŞEHİR’de, kuaför Gökhan Kısacık’ı (26) 3’üncü kattaki konutunun penceresinden attıkları teziyle tutuklanan Emine Bayrak (27), Mert Eskioğlu (26) ve Mesut Turan’ın (35) yargılanmasına başlandı. onu öldürdü, başladı. Duruşmada savunma yapan sanıklar, suçlamaları reddederek, Kısacık’ın arbede sırasında açık pencereden atladığını iddia etti.

Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi’nde oturan kuaför Gökhan Kısacık, 28 Haziran gecesi evine gelen Emine Bayrak, Mert Eskioğlu ve Mesut Turan ile borç meselesi yüzünden husumet yaşadıklarını belirterek tartıştı. . İddiaya göre zanlılar, Kısacık ve Sırrı Sert’i (60) lojmanda darp ettikten sonra 3’üncü kattaki konutun penceresinden kuaförü atarak kaçtı. İhbarla adrese gelen sağlık ekiplerince olay yerine ilk müdahalesi yapılan Gökhan Kısacık ve Sırrı Sert, ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Gökhan Kısacık, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan Emine Bayrak, Mert Eskioğlu ve Mesut Turan sevk edildikleri adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘NASIL DÜŞTÜ, BİLMİYORUM’ Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 3 sanık ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmaya sanıkların yanı sıra tarafların avukatları da katıldı. Gözaltına alınan sanıklardan Emine Bayrak, “Diğer sanıklar Gökhan’ı dövdüler. Gökhan da ortadan yere yığıldı ve yere tekme atmaya devam etti. Gökhan aldığı darbeler sonucu neredeyse bayılacaktı. Gökhan’ı kaldırıp oturttular” Sırrı’nın yanında.Bir süre sonra Gökhan kendine gelmeye başladı, pencere kenarına gidip biraz hava almak istedi.Pencere açıktı, Gökhan pencerenin önünde nefes alıyordu.Bilmiyorum. nasıl düştü onu görmedim ama diğer sanıklar Gökhan’ı pencereden mi attı yoksa kendisi mi düştü bilmiyorum.Gökhan’ı pencereden attım.’SADECE SİRRİ’YE SALDIRDIĞIMI KABUL EDİYORUM’ Sanık Mesut Turan ise suçlamayı reddederek daha önce vermiş olduğu borçtan dolayı tartıştıklarını iddia etti.Olay gecesi yaşananları anlatan Turan, “Sırrı çok sarhoştu. İçeri girer girmez beni görünce küfretti. Elindeki bıçakla bana saldırdı. Sonra Sırrı’yı ​​yendim. Bu sırada Gökhan kolumdan tuttu ve Sırrı’yı ​​kastederek ‘Dövme’ dedi. Gökhan’a ‘Karışma’ dedim ve hafifçe ittim. Sırrı’mla aramızdaki tartışma devam ederken bir ses ‘Çocuk kendini yere attı’ dedi. Baktığımda Gökhan odada yoktu. Bu nedenle Gökhan’a vurmadım, camdan dışarı atmadım. “Sadece Sırrı’ya vurduğumu kabul ediyorum.” Aldım ve cebime koydum. Sonra pencereyi Gökhan açtı. Ayağını klimanın dış tarafındaki motor kısmına koydu. Sanki zıplayıp kaçacak sandım. Aynı anda Gökhan da kendini yere attı. Geride duracak vaktimiz bile olmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu