Haber

Lise öğrencilerinden depremzedelere saç bakım hizmeti

Lise öğrencilerinden depremzedelere saç bakım hizmeti

ISPARTA Isparta’da mesleki eğitim birimine bağlı lise öğrencileri, KYK yurdunda kalan depremzedelere saç kesimi ve bakım hizmeti verdi.

Isparta Mesleki Eğitim Merkezi Misafirperverlik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı Berberlik Bölümü öğrencileri, “Meslek Lisesi Öğrencileri Dokunuyor” projesi kapsamında afetten etkilenen ve Isparta Merkez KYK yurdunda kalan depremzedelere saç kesimi ve bakım hizmeti verdi. Yaşam Projesi”. Hizmetten yararlanan vatandaşları ziyaret eden Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Isparta’ya gelen depremzedelerle ilgili ildeki tüm eğitim kurumlarının üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirerek bir takım çalışmalar yürüttüğünü belirterek, “Bugün , mesleki eğitim birimine bağlı öğretmen olduğumuz merkezi KYK yurdundayız ve depremzede vatandaşlarımızın genel bakım, tıraş ve kuaförlük hizmetleri ile ilgili öğrencilerimize hizmet verilmektedir.Şu ana kadar 2.189 öğrencimiz bulunmaktadır. Daha önce bulundukları ilde mesleki eğitime kayıt yaptıran öğrencilerimiz, yeniden mesleki eğitime kayıt yaptırarak oradaki esnaflarla ilişkilendirerek kayıt ve staj işlemlerini gerçekleştirmektedir. haftada bir gün okul eğitimi. Diğer günlerde ise mesleki beceri eğitimlerini sahada alıyorlar ve şubede devam ediyorlar” dedi.

Gönüllü öğrencilerden birinin depremzede olduğunu vurgulayan Baydur, “Bugün mesleki eğitim merkezinden bir öğrencimiz var. Aslında kendisi depremzede. O bölgedeki depremden sonra Isparta’ya geldi. bölümünde eğitimine devam ediyor ve mesleki eğitimini alıyor. Bugün burada gönüllü hizmet çerçevesinde depremzede var. Vatandaşlarımıza hizmet için buradalar” dedi.

Gönüllü olarak hizmet veren merkez eğitim birimine bağlı Kemal Sevingün, verdikleri hizmetten gurur duyduğunu belirterek, “Öğretmenlerimiz ve kendimiz için büyük bir erdem hissettik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu