Haber

Mersin merkezli organize suç örgütü operasyonunda 30 şüpheli yakalandı

Mersin merkezli 4 vilayette organize cürüm örgütüne yönelik operasyonda 30 kuşkulu gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Uğraş (KOM) Şube Müdürlüğü takımları, resmi evrakta sahtecilik, rüşvet, kaçakçılık, tefecilik ve dolandırıcılık cürümlerine karıştığı sav edilen şüphelilere yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda, 6 aylık teknik ve fiziki takip sonucu 12 şüphelinin, taşıma ruhsatlı silah alabilmek için ilgili kanunda belirtilen kaideleri yerine getirmek ismine uydurma arı yetiştiriciliği dokümanı düzenlediği, 20 şüpheliye 8 farklı paravan şirket üzerinden bu evrakların verildiği, 2 bin kilogram bal satışı yapıldığı süsü verilen dokümanların de ilgili kurumlara onaylatıldığı tespit edildi.

Çalışmalarda, yüksek faizle borç vererek tefecilik yaptığı öne sürülen 5 şüphelinin de 9 kişiyi mağdur ettiği belirlendi.

Kimliği ve adresi tespit edilen 37 zanlının yakalanması için Mersin, Adana, İzmir ve Siirt’te eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Mersin’deki dron takviyeli operasyona yaklaşık 300 polis katıldı.

Operasyonda, 30 kuşkulu yakalandı. Bu bireylerin bulundukları adreslerdeki aramalarda, düzmece evrakla taşıma ruhsatı alınmış 10 tabanca ele geçirildi.

Polisin adresinde bulunamayan 7 zanlıyı yakalamaya yönelik çalışması sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu