Ekonomi

Öğle Yemeği Hisse Senedi Hareketleri: SoFi Yükseliyor, iRobot Düşüyor ve Diğerleri

Investing.com — Önemli olaylarla dolu bir haftanın başlangıcında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önemli hisse senedi endeksleri Pazartesi günü pek değişmedi. Bunlar arasında Federal Rezerv’in para politikasını görüşmek üzere yaklaşan toplantısı, aylık istihdam istatistiklerinin yayınlanması ve birçok büyük teknoloji şirketinin mali performans duyuruları yer alıyor.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli hisse senedi fiyat hareketlerinden bazıları:

Avrupa’nın en büyük yolcu taşıyıcısı Ryanair’in, teslimatı kabul etmemeyi seçen ABD’li müşterilerinden fiyatın kabul edilebilir olması şartıyla 737 MAX 10 uçağı satın alacağını açıklamasının ardından Boeing (BA) hisseleri %0,2 düştü.

Microsoft (NASDAQ: MSFT ) hisseleri şirketin Salı günkü kazanç raporu öncesinde %0,7 arttı. Yatırımcılar, teknoloji firmasının, büyük ölçüde yapay zekadaki öncü rolü nedeniyle, yaklaşık iki yıl içindeki en güçlü gelir artışını kaydedeceği konusunda iyimser.

Intel (NASDAQ: INTC) hisseleri, geçen haftaki önemli düşüşten sonra toparlanamadığı için %1,6 düştü; bu, şirketin tatmin edici olmayan mali sonuçlar bildirmesinin ardından Cuma günü hisse fiyatında yaklaşık %12’lik bir düşüşe yol açtı.

Tesla (TSLA) hisseleri geçen haftaki düşüşün ardından bir miktar toparlanma göstererek %3 oranında değer kazandı. Bu, CEO Elon Musk’un şirketin kar marjlarını etkileyen son fiyat indirimlerine rağmen daha yavaş satış büyümesi potansiyeli hakkındaki yorumlarının ardından geldi.

American Airlines (AAL) hisseleri, finansal analistlerin havayolunun notunu ‘nötr’den ‘satın al’a yükseltmesine rağmen %0,8 düştü. Yükseltme, havayolunun çeşitli gelir akışlarına ve üst düzey kabin hizmetlerine yönelik güçlü talebe dayanıyordu.

Philips’in (PHG) Amerikan Emanet Makbuzları (ADR), tıbbi cihazlar konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli şirketin ABD’de uyku apnesi ürünlerini satmayı bırakmasının ardından %5 düştü. Şirket, ABD’li düzenleyicilerle yapılan anlaşmanın ardından devam eden sorunları çözmek için dördüncü çeyrekte yaklaşık 400 milyon dolar ayırdı.

SoFi Teknolojileri (NASDAQ: SOFI) hisseleri, kişisel finans firmasının dördüncü çeyrekte güçlü kazanç açıklamasının ardından kredi verme faaliyetlerindeki önemli artışın etkisiyle %22 arttı.

iRobot (IRBT) hisseleri, şirket ve Amazon (NASDAQ: AMZN ) önceden planlanmış bir birleşme anlaşmasını iptal etmeye karar verdikten sonra %10 düştü. Anlaşmanın Avrupa Birliği’nde düzenleyici onay alması pek olası değildi.

Lucid Group (LCID) hisseleri, düşük maliyetli elektrikli araç şirketlerine olan ilginin artmasıyla birlikte %17 arttı. Tesla ve Rivian ( NasdaqAyrıca RIVN dahil benzer şirketlerin hisse senedi fiyatlarında da artış yaşandı.

Coinbase (NASDAQ: MADENİ PARA) hisseler, Bitcoin’in Geçen hafta 38.500 dolara düştükten sonra değeri toparlanarak %7,6 arttı. Dijital para biriminin değeri Pazartesi sabahı 42.000 doları aştı ve 43.000 dolara yaklaştı. Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA) hisseleri de arttı.

Gelişmiş, yapay zeka destekli InvestingPro+ hisse senedi fiyatlarımızla yatırım stratejinizi geliştirin. Pro+ abonelik planlarımızda sınırlı süreli indirim için INVESTPROPLUS24 promosyon kodunu kullanın. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın ve abone olurken promosyon kodunu uygulamayı unutmayın!

Louis Juricic’in ek raporlaması

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu