Haber

Sakarya’da meslek lisesi öğrencileri deprem bölgesi için duşakabin üretti

6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illerde afetzedelerin kullanımı için Sakarya’daki meslek lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin ürettiği duşakabinler bölgeye gönderildi.

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nilüfer Yeke yaptığı açıklamada, meslek liselerinin her zaman milletin güç gününde yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.

Metal Teknolojileri Saha Şefi Deniz Yılmaz, öğretmen ve öğrencilerin 10 günde 13 portatif duş kabini hazırladıklarını kaydetti.

Yılmaz, “Depremde kardeşlerimizin hijyen sıkıntısını hafifletmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulumuzun öğretmenleri ve velilerinin imkanlarıyla tasarlayıp ürettiğimiz seyyar duşları tamamlayarak deprem bölgesine gönderdik. Duş kabinlerimiz alt yapısı hazır deprem bölgesinde istenilen yere yerleştirilerek aktif hale getirilebilir.” dedi.

Daha önce deprem bölgesi için 60’tan fazla soba yaptıklarını belirten Yılmaz, yaklaşık bir aydır hafta sonları saat fark etmeksizin çalışan öğretmenlere, öğrencilere ve onlara takviye sağlayanlara teşekkür etti.

salipazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu