Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Devir teslim töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. Yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tam bağımsız Türkiye anlayışı ve milli teknoloji atılımı vizyonuyla Türk Yüzyılını gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni kabine üyelerini dün açıkladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 17 bakandan 15’i değişti. Kabinenin yeni üyeleri için bugün devir teslim törenleri yapılıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na atanan Mehmet Fatih Kacır, düzenlenen törenle görevini Mustafa Varank’tan aldı. Devir teslim töreninde eski Bakan Varank şunları söyledi:

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞININ FAALİYETLERİNİ DAHA FAZLA DUYACAĞIZ”

“Sayın Cumhurbaşkanımız da dün gece itibariyle Türkiye’nin Asrın kabinesini kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde bize görev veren ve bunu devam ettirmemizi sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza gerçekten minnettarız. 5 yıldır görevde olan ve yol arkadaşı olmamızda etkili olan “5 yıldır Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevimi yerine getirmek için mücadele ettim. Görevler ve sorumluluklar bu dünyada süreksizdir. 5 yıllık görev süremizin bugün itibariyle sonuna geldik. Bu bir ekip işidir. Bu bir grup çalışmasıdır. Arkadaşlarımız bizden önce nasıl? Gruplarıyla bu çabayı gösterdilerse, biz de ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı yürüttük. Bu bir bayrak yarışı. Biz nasıl bu görevleri yerine getirdiysek, bundan sonraki arkadaşlarımız da bu görevleri yerine getirmeye devam edeceklerdir. İnşallah Fatih Bey sorumluluklarını yerine getirmeye devam eder. Bu işi hakkıyla yapacağım. olacağına canı gönülden inanıyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, katma değerli ve sürdürülebilir kalkınma modeliyle Türkiye Yüzyılını inşa etmede önemli görevleri olan bir bakanlıktır. Bu anlamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çalışmalarını önümüzdeki dönemde daha çok duyacağız.”

“TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE YAKLAŞIMINDAN MİLLİ TEKNOLOJİ SALDIRISI VİZYONU İLE TÜRK ASIRINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ÖZENLE ÇALIŞACAĞIZ”

Yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır şunları söyledi:

“Yönetim çok kişiye veriliyor ama bazıları büyük işler yapacak kadar şanslı. Ancak kaderlerinde büyük işler yapmak olan yöneticilerin bir kısmı da bu büyük işlerin toplum tarafından sahiplenilmesini sağlayabilecek. Sayın Bakanım siz bunların hepsini Allah’ın izniyle son 5 yılda başardınız.Bizler için de gerçekten örnek bir bakanlık dönemi geçirdiniz.Bu dönem çok gururlara birlikte şahit olduk.Türkiye’nin arabası 60 yıllık hayal , liderliğinizde gerçekleşti.Milli görüntüleme uydumuz İmece’yi bir kez daha uzaya göndermeyi başardık.Gökdoğan, Bozdoğan gibi kritik teknoloji projelerini tamamlama ayrıcalığına sahip olduk.Bu dönemde organize sanayi bölgelerimizin sayısını artırdık. Bu dönemde dünyanın en büyük teknoloji festivallerini ve Teknofest’lerini milyonlarca gencin katılımıyla gerçekleştirdik.Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tam bağımsız bir Türkiye anlayışıyla Türkiye’nin 100. yılını kutladık, gerçekleştirmek için çok çalışacağız. milli teknoloji atılımı vizyonuyla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu