Ekonomi

Solana son yükselişiyle BNB’yi geçerek en büyük 4’üncü kripto para birimi oldu

Investing.com – Solana’nın piyasa değeri bugün 50,5 milyar dolara yükseldi SOL, Binance’in yerel varlığı BNBEn büyük 4. kripto para birimi haline geldi.

solana Ocak ayındaki düzeltmenin ardından yönünü tersine çevirdikten sonra bugün 115 dolara yükselerek pozitif ivmesini sürdürüyor. Kripto para, piyasa değeri açısından önemli bir kilometre taşına ulaşmanın yanı sıra DeFi alanında da işlem hacmini önemli ölçüde artırmaya devam ediyor.

Solana, son 2 yılda ayı piyasası koşullarından son derece olumsuz etkilenen önde gelen Blockchain ağlarından biriydi. Bu süreçte Blockchain ağındaki kesintiler yatırımcı güveninin oldukça zayıflamasına neden oldu. Aynı zamanda Solana’nın en büyük destekçilerinden biri. FTX çöküşü Ayrıca kripto para birimini de son derece olumsuz etkiledi. Ancak geliştiriciler Solana’ya olan güveni yeniden tesis etmek için büyük çaba sarf ederken, ağ sorunlarını büyük ölçüde çözdü. Sonuçta Solana, istikrarlı ve hızlı bir Blockchain ağı olarak DeFi segmentinde yeniden boy göstermeye başladı.

Solana, 2022 yılı sona ererken yaşanan sorunlar nedeniyle 8 dolara düştü. O dönemde Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin Solana ağına olan inancından bahsederken kripto para birimi 2023 yılına kısmi bir toparlanma ile başladı. Ancak 2023 yılının son çeyreğine kadar 20 dolar bandını geçemeyen SOL, Ekim ayında başlayan genel yükseliş ivmesinde önemli bir fiyat avantajı elde etti ve Aralık ayında %475 fiyat artışıyla 125 dolara yükseldi.

Ocak ayında 90 dolara kadar bir düzeltme gördükten sonra yeniden yükselişe geçen kripto para, hafta başından bu yana yüzde 20 artışla 4. en büyük kripto para konumuna yükseldi.

BitcoinPiyasa değeri 1 trilyon doları aştı

En iyi 10 kripto para birimi sıralamasındaki bir diğer değişiklik ise şu: DogecoinVe Zincir bağlantı Ortasında gerçekleşti. LINK, geçtiğimiz hafta yüzde 10 değer artışıyla bugün ilk 10 kripto para arasında yerini alırken, aynı dönemde yüzde 5 değer artışı kaydetti. DOGE, ilk 10’daki yerini az farkla kaybetti.

Ancak son 24 saatte gerçekleşen fon girişinin ardından toplam piyasa değeri 1,92 trilyon dolara yükseldi. Piyasanın %52’sine hakim olan Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu