Haber

Tamir edilen bisikletler depremzedeleri sevindirdi

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediye Başkanlığı işbirliğiyle hizmete açılan Tamirhane’de tamiri yapılan atıl bisikletler, depremden etkilenen ailelerin çocuklarına ikram edildi.

Nilüfer Belediyesi’nin tüketim kültürüne karşı tamir kültürünü desteklemek amacıyla Nilüfer Kent Konseyi ile birlikte hayata geçirdiği “Tamirhane” kuruluş amacı doğrultusunda örnek bir çalışmaya imza attı.

Ahşaptan dokumaya ve kent mobilyalarına kadar pek çok objenin yeniden hayat bulacağı Tamirhane’de Nilüferlilerin katılımıyla öncelikle atıl durumdaki bisikletler elden geçirilerek tekrar çalışır hale getirildi.

Gönüllü vatandaşlar, muhtarlar ve Mahalle Komitelerinin de desteğiyle atıl durumdaki bisikletler, Tamirhane’de istekli bisikletçiler tarafından onarılarak tekrar kullanılabilir hale getirildi.

Bu formda kullanıma hazır hale getirilen 120’den fazla bisiklet, Bursa’da yaşayan depremzede ailelerin çocuklarına hediye edildi. Dağıtım sırasında Tamirhane’yi ziyaret ederek depremzedelerin sevincini paylaşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, bu anlamlı projeye destek veren herkese teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu