Teknoloji

The Last of Us Part 3 Geliştirme Aşamasında Olabilir

Sonuncu Bölüm 3 geliştirme aşamasında olabilir. Geçtiğimiz günlerde Naughty Dog stüdyosunun eş başkanı Neil Druckmann’dan heyecan verici bir açıklama geldi. Detaylar burada.


İlginizi çekebilir:  Yeni The Last of Us 3. Bölüm Detayları Sızdı


2020 yılında yayınlanan The Last of Us Part 2’nin ardından büyük bir sabırsızlıkla Part 3’ü bekledik. Resmi olarak geliştirme aşamasında olduğu söylenmese de Haley Gross ile olan olay örgüsünün ana hatlarını GQ’ya verdiği bir röportajda konuşan The Last of Us Part 2’nin yönetmeni Neil Druckmann’ın kaleme aldığı söylendi. Ancak bu yılın başlarında BuzzFeed’e yaptığı bir diğer açıklamada stüdyo olarak piyasaya çıktıklarını ve anlatacak pahalı bir hikaye olmadıkça Part 3 oyununu geliştirmeyeceklerini söylemişti.

The Last of Us Part 3 Geliştirme Aşamasında mı?

Kısa bir süre önce Naughty Dog stüdyosu iştiraki rolüne getirilen Druckmann, henüz duyurulmamış bir PlayStation 5 oyunu üzerinde çalıştıklarını Instagram biyografisiyle duyurmuştu. Neil Druckmann denilince akla gelen iki oyun markası vardır. Bunlardan biri Uncharted ve obur The Last of Us. Ancak kardeşimiz Nathan Drake ile olan maceralarımızın stüdyo anlamında resmen sonuna gelmiş olsak da şu an The Last of Us için aynı şeyi söylemek resmi olarak söz konusu değil. Nitekim bahsi geçen ‘habersiz PlayStation 5 oyunu’nun Part 3 olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Geliştirme aşamasının ne zaman başladığına dair bir bilgi bulunmadığı için resmi duyurunun ne zaman yapılacağı belirsizliğini koruyor. The Last of Us Part 2’nin geliştirilmesi 2014’te başlasa da, Uncharted: The Lost Legacy’den sonra tamamen odaklanıp aktif hale gelmek beş yıldan fazla sürdü. Mevcut nesil konsol oyunlarının geliştirilmesinin çok daha uzun sürdüğünü düşünürsek yakın gelecekte yeni bir haber alamayabileceğimizi söyleyebiliriz. Tabii stüdyonun birden fazla proje üzerinde çalıştığını da unutmamak gerekiyor.

Temmuz ayında Part 3 ile ilgili bilgileri sızdıran ViewerAnon, kafaları epey karıştırdı. Öyle ki Kraliçe Victoria döneminden kalma bir konuta sığınan Lucas, Mason, Val, Ezra ve Gracie karakterleri etrafında dönen bir hikayenin seyirci karşısına çıkacağı aktarıldı. Bölüm 2’de olduğu gibi değerli bir role sahip olduğu söylenen Ellie ile bu karakterlerin yollarının nasıl kesişeceğine dair bir şey söylenmezken, Abby ve Lev ikilisinin isimlerinden bahsedilmedi. Kullanıcıya ayrıca hareket yakalama çalışmalarının ve ses kayıtlarının önümüzdeki aylarda başlayacağı söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu