Haber

Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 sözleşmeli personel alacak

Ticaret Bakanlığı, muayene memuru, gümrük koruma memuru ve ofis işçisi olmak üzere 2 bin 500 kontratlı işçi istihdam edecek.

Bakanlığın, bahse ait ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (merkez birimi), gümrük ve dış ticaret bölge müdürlükleri, ticaret il müdürlükleri ve serbest bölge müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 2 bin 500 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Adayların, 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ilgili puan tiplerinden 70 ve üzeri almış olması gerekiyor.

Sözleşmeli muayene memurları kelamlı imtihanla, kontratlı gümrük koruma memurları fiziki yeterliliğe ait uygulamalı ve kelamlı imtihanlarla, kontratlı ofis çalışanı de KPSS puan sıralaması temel alınarak istihdam edilecek.

Pozisyonlara müracaatlar 21-30 Kasım periyodunda yapılacak. Adaylar, Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilecek. Kelam konusu durumlardan sadece birine müracaatta bulunulabilecek.

Başvuru, yerleştirme ve fiziki yeterlilik imtihan sonuçları ile kelamlı imtihan tarihi, saati ve yeri daha sonra Ticaret Bakanlığı internet adresinin (www.ticaret.gov.tr) Duyurular kısmında ilan edilecek. Ayrıyeten adaylar imtihanlarına ait tüm bilgileri daha sonra Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek.

İlanda, koşullara ve imtihanlara ait öteki ayrıntılara da yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu