Haber

Transın ölümü davasında sevgilisine müebbet hapis Nefes Balkan

İZMİT’te trans kişi Nefes Balkan’ın (28) evinin balkonundan düşerek ölümüne ilişkin davada sevgilisi Tunahan Türker’e (34) kasten öldürme suçundan indirim yapılmadan müebbet hapis cezası verildi.

Olay, 6 Ekim 2021 gecesi Ömerağa Mahallesi Alemdar Sokak’ta meydana geldi. Binanın 5’inci katında oturan Nefes Balkan ile sevgilisi Tunahan Türker arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Nefes Balkan 5’inci kattaki evin penceresinden beton zemine düştü. Hastaneye kaldırılan Balkan hayatını kaybederken, Tunahan Türker gözaltına alındı. Polisin yaptığı inceleme sonucunda evde bazı eşyaların zarar gördüğü belirlenirken, arbede çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde durulmuştur. Adliyeye sevk edilen Türker, çıkarıldığı hakim tarafından tutuklandı. Tunahan Türker’in Nefes Balkan’ın ölümüyle ilgili davasına bugün Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşma salonunda sanık Tunahan Türker, hayatını kaybeden Nefes Balkan’ın ailesi ve yakınları ile avukatları hazır bulundu.

‘BALKONDAN 80 KG KALDIRAMIYORUM’ Duruşmada, tutuklu sanık Tunahan Türker’in, Nefes Balkan’ın 80 kilo olduğu için balkondan tek başına atılamayacağı yönündeki savunması okundu ve tartışıldı. Balkan ailesinin avukatları, savunmanın prestij olmamasını ve cezanın indirilmeden verilmesini talep etti. Karar öncesi son sözleri sorulan sanık Tunahan Türker, “Bana atılan suçları ben işlediysem Allah aynısını yaşamayı nasip etsin. Ama böyle bir şey yaşamadıysam yaşasın” dedi. … Beraatimi talep ediyorum.”

Mahkeme heyeti, son savunmaların alınmasının ardından duruşmayı erteledi ve ardından kararını açıkladı. Tarafların savunmaları, tanık beyanları ve toplanan deliller ışığında mahkeme heyeti, sanık Tunahan Türker’in Nefes Balkan’ı kasten öldürme suçunu işlediğine karar vererek, herhangi bir indirim yapılmadan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. .

karatas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu