Haber

UYAFA Ağrı Dağı Kupası Futbol Turnuvası ile depremzede çocuklarına destek

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), Kahramanmaraş merkezli beyin sarsıntısı felaketlerinin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla UYAFA Ağrı Dağı Kupası Futbol Turnuvası düzenliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye gönderilen gruplarla deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına temel oluşturan UYAFA, yardım malzemelerini tırlarla bölgeye ulaştırırken şimdi de mahalleli çocuklar için harekete geçiyor. afet kurbanları.

“Su, toprak, yiyecek ve spor“Hayat hayattır” sloganıyla genç yetenekleri keşfetmeyi hedefleyen Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), afetten etkilenen çocukların katılımıyla UYAFA Ağrı Dağı Kupası Futbol Turnuvası düzenleyecek.

Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğinde 12-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek UYAFA Ağrı Dağı Kupası için çocuklar Ağrı’ya götürülecek. (ASKF).

Grup halinde oynanacak maçlarda oynayacak çocuklar, Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı bulacak.

Önümüzdeki yıl Erzurum’da düzenlenecek UYAFA Uluslararası Palandöken Kupası Turnuvası’nda ülkemizi temsil edecek olan CİNER ŞIRNAK FK, ev sahibi oldukları için Erzurumspor FK’nın yanı sıra turnuvaya da katılacak.

UYAFA Genel Lideri Necati Alçı, çocukları deprem psikolojisinden uzaklaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

UYAFA’nın sadece spor alanında değil hayatın her alanında gönüllere dokunan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Plaster, “Bunun son örneğini Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerde gösterdik. yardım malzemelerini tırlarla bölgeye ulaştırarak, sahaya gönderilen ekiplerle deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek verdi.Şimdi de afetzedelerimizin morali bozulan ve moralleri bozulan çocukları için futbol turnuvası düzenleme kararı aldık. deprem nedeniyle motivasyon.

Depremden en çok çocukların etkilendiğine işaret eden Necati Alçık, “12-17 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz UYAFA Ağrı Dağı Kupası organizasyonu için çocuklarımızı Ağrı’ya götüreceğiz. Çocuklarımız kendi aralarında maç oynayacak. aynı zamanda Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezmiş olacaklar.” konuştu.

Necati Alçık, UYAFA olarak düzenleyecekleri turnuvalarla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Eylül ayında düzenleyeceğimiz ‘Kupa Futbol Turnuvası’ ve ‘UYAFA Ağrı Dağı Kupası’. Sayın Bakanımızın görüş ve önerileri bizim için çok önemli.” – AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu