Haber

Çocuklar için YouTube kanalında çirkin mesajlar! Videonun altına veliler etiketleyerek Aile Bakanlığı’na duyurulur.

Youtube 5 milyon takipçisi olan çocuklara yönelik videolar paylaşan bir hesap. Dila Kent’in çektiği videolarda çocuklara olumsuz örnek teşkil edebilecek noktalar bulunması sosyal medya kullanıcılarını kızdırdı. Kullanıcılar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı hesapla ilgili işlem yapmaya çağırdı.

VERİLEN DUYURULAR TEPKİYİ ÇEKTİ

Videoları milyonlarca kez izlenen Youtuber Kent, hesabında çizgi film karakterleri ve animasyon çizimleri ile hayali oyunlar yaratıp oynuyor. Ancak bu oyunların içerisinde çocuklara kötü örnek olabilecek bazı ifadeler bulunmaktadır. Örneğin Kent’in bir görüntüsünde çizgi film karakterlerinin kıyafetlerini silerek onları iç çamaşırlarıyla bırakıyor; bir başka görselde ise merdivenlerden düşen kadının kurtulması için tek seçeneğinin arkasındaki adamın kucağına kaymak olduğunu belirtiyor. Kent bir fotoğrafta genç ve güzel bir bayan olduğunu ama para karşılığında şişman ve iri bir adamla çıkabileceğini söylüyor.

BAKANLIĞI ETİKETLE

Söz konusu durumun gündeme gelmesinin ardından sosyal medyada çok sayıda kullanıcı Aile Bakanlığı’nı etiketleyerek hesap hakkında işlem yapılması gerektiğini belirtti.

O yorumlardan bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu