Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin Komünist Partisi Merkez Komite Politbüro Üyesi, Dışişleri Merkez Komisyonu Başkanı ve Dışişleri Bakanı Wang Yi ile yaptığı kabulde Türkiye-Çin ilişkileri tüm yönleriyle ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’ndan Erdoğan’ın Wang Yi’yi kabulüne ilişkin yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki “Hükümetlerarası İşbirliği Komitesi, Dışişleri Bakanları İstişare Mekanizması, Konsolosluk İstişareleri, Karma Ekonomik Komisyon” gibi görüşme ve istişare sistemlerinin ele alındığına değinildi. toplantıda. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, Çin’in Kuşak ve Yol Girişimi ile Türkiye’nin Orta Koridor Girişimi’nin uyumlaştırılması çalışmalarına hız vermek istediklerini belirterek, bu amaçla oluşturulan Üst Düzey Çalışma Kümesi’nin ilk toplantısını yapmak istediklerini kaydetti. yerleştirildi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye-Çin ikili ticaretinin daha dengeli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulması ve karşılıklı yatırımların artırılması için neler yapılabileceği konularının da gündeme getirildiği toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılıklı işbirliği içinde olan iki ülkenin bir arada yaşaması temennisini dile getirdi. Küresel ve bölgesel konularda önemli rolü olan, daha yoğun işbirliğine sahip oluruz.”

madenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu