Haber

Dünya Kupası’ndaki favorisini açıklayan Ali Koç, herkesi şaşırttı

Kulüpler Birliği toplantısından sonra Lider Ali Koç açıklamalarda bulundu, yabancı hakem konusuna değindi. Lider Koç, Dünya Kupası’yla ilgili de yorumlarda bulundu.

“NEFES KESİLECEK”

Kulüplerin yıl sonunda ekonomik olarak zorlanacağını söz eden Lider Koç, “Kasım ayı itibariyle bazı kulüplerin nefesi kesilecek demiştim. Bugün geldiğimiz noktada bazı kulüpler maaşları ödeyemediklerini ifade ediyorlar. Yazık, çok yazık. Korsan yayın konusu, Türk futbolunun geldiği noktada en önemli unsurlardan biri” dedi.

“FEDERASYONUMUZ İYİ NİYETLİ”

Hakem sorununun her yerde yaşandığını belirten Koç, “Son 10 yılda hakemlerden en çok canı yanan kulübün başkanı olarak söylüyorum ki, hakem konusu kronikleşmiş bir problem. Yurt dışında da, Türkiye’de şampiyonlukların sadece sahada elde edilmediği algısı yerleşmiş. Mevcut federasyonumuz iyi niyetiyle çalışıyor” diye konuştu.

“29 HAKEME İHTİYAÇ VAR”

Hakem sayısının yetersiz olduğunu vurgulayan Lider Ali Koç, “Hakemler konusunda kulüplerin sabırlı olması lazım. İşi her makûs giden kulübün 2-3 haftada bir yaygara kopartmasıyla hiçbir yere varamayız. Yaygara kopartıp karşılığı alında takdirde de bir yere varamayız. Hepimizin sorunu bu. Şu an 22-23 hakemimiz var. 29 hakeme gereksinim var. Bu periyotta eksikleri yabancı hakemle giderme konusunda ısrar var kulüplerde. Federasyonumuz VAR tarafında gidermeye çalışıyor. O da gerçek bir adım. Kulüpler olarak biz ise yabancı orta hakem görüşümüzü ileteceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“FAVORİM BREZİYLA”

Dünya Kupası’ndaki favorisi merak edilen Başkan bu soruya da, “Küçüklüğümden beri favori olsun olmasın, her vakit Brezilya şampiyon olsun istemişimdir. Artık genç kuşaklar Messi’den dolayı Arjantin’i destekliyor olabilir lakin ben Brezilya’nın başarılı olmasını isterim” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu