Teknoloji

En yaygın (ve Apple’ın çözemediği) iOS 16 sorunları

iOS 16 neredeyse kullanım ömrünün sonunda. bu yaz elma iOS 17 tanıtması bekleniyor. Ancak şu ana kadar iOS 16 kullanımda olmasına rağmen, kullanıcılar iphone işletim sistemi en son sürümde hala birçok hata olduğu için şikayet etmeye devam ediyorlar. Hatta kullanıcıların bundan bıktığı bile söylenebilir.

YouTuber Luke Miani’nin dediği gibi: iOS kötüye gidiyor. Apple’ın mevcut cihazların performansını iyileştirdiği ve hataları düzeltmeye odaklandığı bu büyük iOS 12 güncellemesinden sonra şirket, mevcut hataları gidermeden kabataslak özellikler eklemeye başladı.”

Apple’ın, macOS Monterey’de sorunsuz çalışan macOS Ventura’daki bildirim sistemiyle ilgili bir sorunu düzeltmesi neredeyse 6 ay sürdü. Öte yandan, iOS 16 ile Apple, eski hataları olduğu gibi bırakırken yenilerinin birikmesine izin veriyor. Yazılım hatalarla doluysa, bir iPhone 14 Pro Makssahip olmak ne demek

iPhone’larla ilgili en tuhaf sorunları öğrenmek için Twitter’a gidin” iOS 16 hatalarıSadece ” için arama yapın. Bunların ortasında, en yaygın sorunlar şunlardır:

En yaygın iOS 16 sorunları

  • Bazen iPhone 14 Pro ekranı tamamen kararır ve cihazın kilidini açamazsınız. Telefonun titreştiğini duyabilirsiniz ancak kullanamazsınız;
  • iMessage’daki Fotoğraflar sekmesi yanıt vermiyor;
  • Arama iPhone kilitliyken yapıldıysa, kullanıcılar bir FaceTime aramasını kabul edemez veya iPhone’larını kullanamaz.
  • iPhone sahipleri ayrıca Dynamic Island’ın olmaması gereken yerde göründüğünden ve çeşitli Kilit Ekranı hatalarından şikayet ediyor: bozuk fotoğraflar, yanıt vermeyen widget’lar ve müzik çaların çok küçük veya çok büyük olması.

rağmen iOS 17Önemli yeni özelliklere sahip olacak gibi görünmese de, Apple’ın daha fazla özellik yayınlamadan önce mevcut sorunları çözmesi biraz zaman alabilir, böylece kullanıcılar iPhone’larıyla daha iyi bir deneyim yaşayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu