Haber

Karayollarında Ulaşım Kontrollü

Karayollarının inşaat, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği kesimlerde ulaşım denetimli olarak sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü yol durum bültenine göre, Anadolu Yakası’nın Kaynaşlı-Abant kavşaklarında (Bolu Dağı Tüneli geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerdeki genleşme derzlerinin yenilenmesi nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatıldı. Otoyol. Ulaşım Kaynaşlı kavşağından D-100 devlet yoluna aktarılmaktadır. Abant kavşağından tekrar otoyola katılabilirsiniz.

TEM Otoyolu’nun İstanbul istikametindeki Çerkezköy-Kınalı kavşaklarında her gün saat 19.00 ile 06.00 arasında İstanbul istikametinde şerit kapatma işlemi yapılıyor.

Çanakkale-İzmir yolunun 27’nci kilometresindeki Petkim köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun Aliağa-İzmir tarafı trafiğe kapatıldı. Bu nedenle ulaşım İzmir-Aliağa istikametinden çift taraflı ve kontrollü olarak gerçekleştirilmektedir.

Eskisehir-Kütahya yolu Eskisehir istikametinde 27-30. Çelik hasırlı şev koruma çalışmaları nedeniyle tek şerit trafiğe kapatılırken, ulaşım tek şeritte ve gözetim altında sağlanıyor.

Konya-Antalya istikametindeki Konya-Antalya yolunun Demirkapı tünelleri sağ tüp bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kapalı olduğundan ulaşım servis yolu üzerinden gerçekleştiriliyor.

Samsun-Ordu yolunun 0-1. Kilometrelerce uzaklıktaki Yeşilkent kavşağının Sinop kavşağı kolu ise imalat çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Sinop yönüne gidecek sürücülerin Otogar kavşağını kullanması gerekiyor.

Niğde-Pozantı Otoyolu 0-4. 15 km uzaklıktaki Kırkgeçit 15. viyadükte (sol peron) ortak çalışma nedeniyle Ankara yönü trafiğe kapatılırken, sağ perondan itibaren iki yönlü ulaşım devam ediyor.

TAG Otoyolu 8-12 nolu Antep Batı – Antep Kuzey kavşakları kısmı. 1000 km’de köprülü kavşakların yapılması nedeniyle ulaşım denetimli olarak gerçekleştirilmektedir.

Trabzon-Gümüşhane yolunun 43. kilometresinde devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle tırmanma şeridi olarak 3 şeritte sağlanan ulaşım, 2 şeritli ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Kangal-Gürün yolunun 35-40. Kilometrelerce süren yüzey kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmesi gerekiyor.

ofhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu