Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız: Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirterek, “Umarım muhalefet bu demokratik atılım karşısında ‘tek kelimeyi okumadan reddetme’ yolunu seçmez, ama şunu da biliyorum ki umutlarım bu yönde. Bu sorun çok düşük.” söz konusu.

MHP’nin İzmir’de bir otelde düzenlediği “Karadan Anadolu” temasıyla “Karadan Karadan Anadolu” temasıyla düzenlenen Genişletilmiş Bölgesel İstişare Toplantısı’na İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Muğla, Denizli ve Burdur’da belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri ve parti üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Lider Yardımcısı Yıldız, Gazze’ye yönelik saldırılara dünyanın seyirci kaldığını belirterek, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu başta olmak üzere katliamın tüm faillerinin yargılanıp tutuklanması gerektiğini söyledi. Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından.

2024’te yapılacak yerel seçimlerin önemine değinen Yıldız, “Merkezi hükümet ile Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Mersin gibi seçim bölgeleri arasında ortaya çıkan uyumsuzluk ve çatışmayı ortadan kaldırmak, talanı ortadan kaldırmak” dedi. Rezilliğin kontrolündeki belediyelerde yağma ve yağma yapılması, Cumhur İttifakı adaylarının kazandığı belediyelerin ortadan kaldırılması.” “Asıl hedefimiz sayıyı artırmak” dedi.

Yıldız, Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu, partileri ile AK Parti’nin hazırladığı anayasa taslağının önümüzdeki günlerde bir araya getirileceğini kaydetti.

Yeni anayasayla demokratik sürecin taçlandırılacağını belirten Yıldız, şöyle konuştu:

“Umarım muhalefet bu demokratik atılım karşısında ‘tek kelime okumadan reddetme’ yolunu seçmez ama bu konuda umudumun çok düşük olduğunu da biliyorum. Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu’nda değişiklik yapılmalı.” Yeni sisteme göre biliyorsunuz bu bağlamda çok önemli bir değişiklik yaptık. “İki yıl önce seçim barajını yüzde 7’ye indirmiştik. Demokrasi, demokratik olgunluk içinde, uzlaşma kültürüyle inşa edilmelidir. Muhalefet ‘Ben sizden hiçbir şey dinlemeyeceğim’ dediği sürece bu ülkede alabileceği yer yoktur.”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, partisinin “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” anlayışıyla yola çıktığını belirterek, en çalışkan ve üretken olarak istikrar ve denetim görevlerini sürdürdüklerini belirtti. Parti Meclis’te.

Toplantıda MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de birer konuşma yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu