Haber

Kılıçdaroğlu, seçim öncesi dağıtılan kasetler için Rusları suçladı: Ellerinizi Türkiye’nin üzerinden çekin

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Rusya ile ilgili bir açıklama paylaştı. Kılıçdaroğlu, son dönemde ortalıkta dolaşan bazı montaj ve kaset gibi içeriklerden Rusları sorumlu tuttu.

HEM TÜRKÇE HEM RUSÇA PAYLAŞIN

Hem Türkçe hem de Rusça paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Rusları açıkça uyardı. Kılıçdaroğlu, 15 Mayıs’tan sonra iki ülke arasındaki dostluğun devamı için Ruslardan Türkiye’den elini çekmesini istedi.

“İŞBİRLİĞİ VE DOSTLUĞUN YANINDAYIZ”

Kılıçdaroğlu, “Değerli Rus Dostları, dün bu ülkede ifşa edilen montajların, kumpasların, Deep Fake içeriklerin ve kasetlerin arkasında sizlersiniz. 15 Mayıs’tan sonra da dostluğumuzun devam etmesini istiyorsanız elinizi Türk devletinin üzerinden çekin. hala işbirliği ve dostluktan yana.” söz konusu.

NE OLDU?

Son zamanlarda sosyal medyada bir takım kasetler ve montajlar paylaşılmaya başlandı. 14 Mayıs’a günler kala yapılan paylaşımlardan biri de Ülke Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelikti. İnce hakkındaki iddiaları yalanladı ve FETÖ’cülerin kendisine komplo kurduğunu söyledi. Yaşananların ardından İnce bugün adaylığından çekildi.

artovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu