Haber

Konya Büyükşehir, Hatay’daki Üreticilerin Hayvanlarına Muayene Hizmeti Veriyor

Hatay’da meydana gelen depremin ardından hayatın normale dönmesi için büyük çaba sarf eden Konya Büyükşehir Belediyesi, Kırıkhan ilçesine bağlı mahallelerde yem dağıtım ve denetim hizmeti vererek üreticiye desteğini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaralı ve muhtaç hayvanların tedavisinde kullandığı hayvan ambulansı Canbulan’ın da bulunduğu çalışmalarda, veteriner hekimler hayvanları muayene ederek sağlık sorunu olanların tedavisini başlatıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi depremin ardından Hatay’a desteğini aralıksız sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ülke tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birini yaşadığımız bu sıkıntılı dönemde Hatay’da ilk günden bu yana ihtiyaç duyulan her düzeyde depremzedelerin yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. Türkiye’yi kasıp kavuran depremlerin ardından Konya’nın tüm kurum ve kuruluşlarıyla yaraları sarma noktasında devlet-millet dayanışmasının en güzel örneğini Hatay’da sergilediğini kaydeden Önder Altay, “Sığırları inceleyerek üreticilerimize destek oluyoruz” dedi. .

Daha önce Hatay’da hayvan üreticileri için 10 TIR’lık hayvan yemi bazında geldiklerini hatırlatan Lider Altay, incelemelerde üreticilere de yem dağıttıklarını belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan ambulansı Canbulan’ın sevk edildiğini bildirdi. yaralı veya muhtaç hayvanlara müdahale aracı olan çalışmalar sırasında da mevcuttur. stresli. Önder Altay, “Canbulan, deprem bölgesinde muayene hizmeti veren veteriner hekimlerimize refakat ediyor. Veteriner hekimlerimiz hayvanları kontrol ederek sağlık sorunu tespit ettikleri hayvanlara gerekli tedaviyi uygularlar. Tarihimizin en büyük yıkımlarından biriyle karşı karşıya olduğumuz bu zor günlerde, depremin geride bıraktığı fiziksel ve psikolojik yıkımı inşallah aşacağız” dedi.

Hataylı hayvan üreticileri de bu sıkıntılı günlerde kendilerini yalnız bırakmayan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yem dağıtım ve hayvan denetleme süreçlerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Kırıkhan’ın Balarmudu Köyü’nde bir buzağının doğumuna eşlik ederek ilk incelemesini yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

eyyubiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu