Haber

Çaycumaspor Kulüp Kapanış Noktasında

Zonguldak Harikalar Ligi gruplarından Çaycumaspor, ertelenen 2. Olağanüstü Kongre’de cumhurbaşkanı adayı sunulmayınca kapanma noktasına geldi. Yeterli çoğunluk ve başkan adayı olmaması nedeniyle kongre 15 güne ertelendi.

2023-2024 futbol sezonu öncesi kongre hazırlıklarını sürdüren Çaycumaspor, 31 Temmuz’da yapılan kongrede çoğunluk sağlanamadığı için kongreyi 7 Ağustos’a erteledi. kongrenin kesintili bir yönetimle yürütülmesine karar verildi. Kongreyi yöneten ve kayyum heyetiyle masada bulunan Çaycumaspor’un üyelerinden İsmail Uzaldı, kadronun başına geçecek lider adayı ve yeterli sayının olmamasına ilişkin bir konuşma yaptı. uzatılmış; “Yetim kaldık, sahibimiz yok. Biz bu kongreyi yapamazsak bu kulüp dağılır. Bunun için bir süreksiz bir yönetim oluşturmamız gerekiyor. Bu süreksiz yönetimle akıl almaz bir kongre kararı almamız gerekiyor. Ya öyle yapacak, ya da bu cenazeyi burada bırakacak, buna kayyumun yetkili arkadaşı karar verir.” Defterini alıp Kaymakama teslim edecek. Etkinlik sona erecek. Hepinize Çaycumaspor adına teşekkür ediyorum. Buraya kadar geldin. Ama maalesef sahibimiz yok. O tribünlere gelip ‘Çaycumaspor şampiyon olacak’ diye bağıranlar, gurur tribününde kimse yok. Biz burdayız. Avuç içi biziz. Hepinizle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

“Bu cenazeyi kaldırmak isteyenler gelip kaldırsın”

Kapanış konuşmasını yapan Uzaldı; “Maalesef Çaycumaspor’un sahibi yok. Sahipsiz kaldık. Geçmiş olsun Çaycuma’ya, Çaycumalı’ya. O tribünleri dolduranlar artık başka maçlara harcıyor. Yazık bu kadronun sonu böyle olmasın. Sahip çıkacak olanlar Onunki yok.Sivil toplum kuruluşu yok.Herkes güceniyor.Bu Çaycumaspor ne yaptı da gücendi bilmiyorum.Çaycuma reklam vermeye kalktıysa bizim en iyi reklamımız futboldur.Kendimizi bunlarla duyururuz. futbol ama biz çaycuma olarak sesimizi duyuramadık hepimize geçmiş olsun bu cenazeyi yapmak isteyenler gelsin yapsın 15 gün sonra ne olur bilmiyorum ama yine bire bir olacak” dedi.

15 gün sonra alınan kongre kararından sonra sonuç değişmezse 76 yaşındaki kulüp kanuna uygun olarak feshedilip kapatılacak.

Öte yandan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın ertelenen ikinci kongreye katılmadığı görüldü. – ZONGULDAK

habergerede.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu