Haber

Denizli’de Deprem Sonrası Tartışma Cinayetle Sonlandı

DEPREM sonrası Kahramanmaraş’tan gelip yerleştiği Denizli’de karısı Büşra Akpınar (26) ile üvey oğlu Macit Gül’ü (4) bıçaklayarak öldüren Ümit Mutlu Akpınar (24) tutuklandı. Olayın, Akpınar’ın üvey oğlunun velayetini eşiyle istemediği iddiası üzerine çıktığı belirlendi.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında Tavas ilçesi Yaka Mahallesi’ndeki evin ikinci katında meydana geldi. 6 Şubat merkezli depremlerin ardından Kahramanmaraş’tan gelip Denizli’nin Tavas ilçesine yerleşen ve burada inşaat işleri yapan Ümit Keyifli Akpınar ile eşi Büşra Akpınar tartıştı. Ümit Keyifli Akpınar, mutfaktan aldığı bıçakla eşini tekrar bıçakladı. Akpınar, annesinin çığlıklarını duyan eşinin önceki evliliğinden olan oğlu Macit Gül’e de bıçakla saldırdı ve balkona koştu. Anne ve oğlu öldü. Anne ve oğlunun cenazeleri, otopsinin ardından memleketi Kahramanmaraş’a gönderildi.

Bıçakla gözaltına alınan zanlı Ümit Memnun Akpınar, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Akpınar, emniyetteki ilk ifadesinde; Eşiyle tartıştıktan sonra delirdiğini, mutfaktan aldığı bıçağı amaçsızca salladığını söyledi. Büşra Akpınar’ın eski eşinden ilk evliliğinden olan oğlu Halil Gül’ün velayetini almak için dava açtığı ancak geçen yıl 26 Ocak’ta ikinci kez evlendiği eşi Ümit Mutlu Akpınar’ın istemediği öğrenildi. o yüzden tartışma çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu